מדרס הינו אביזר אותו מכניסים לתוך הנעליים במטרה להביא לשינוי במנח של כפות הרגליים ובעומס שיוצר הגוף על כפות הרגליים. באמצעות המדרסים אפשר  לגרום לחלוקה של הלחצים להיות שווה יותר, להפחית לחצים, לשפר את הנוחות ולהפחית כאבים.

המדרסים מתאימים לאוכלוסייה מגוונת ביותר, בין היתר: לצעירים שנמצאים בתקופה שלקראת הגיוס, לחיילים, לחובבי טיולים, לספורטאים, לאנשים מבוגרים, לנשים שנמצאות בתקופת ההיריון ובין היתר, גם לילדים.

איך יכולים המדרסים לסייע לילדים?

ילדים ובני נוער נמצאים כמובן בתהליך צמיחה מתמיד ובמידה שעולה חשש לכך שהצמיחה אינה תקינה, ניתן להתאים לילד מדרסים שיטפלו בנזקים שכבר נוצרו וימנעו נזקים שעלולים להיווצר בעתיד.

מדרסים מתאימים יוכלו לכוון את היציבה של הילד ובנוסף לכך, לכוון את הצמיחה של העצמות. כמו כן, ימנעו המדרסים היווצרות של עומס ולחץ על מפרקי הברכיים ועמוד השדרה.

כדי לדעת האם צמיחתו של הילד תקינה, יש צורך בבדיקה של בעל מקצוע שמתמחה בתחום. אם למשל הילד מדווח על כך שהוא סובל מכאבים בגב או במפרקים, חשוב לקחת אותו למומחה לצורך בדיקה. במידה שמדובר על ילדים קטנים שנופלים הרבה פעמים או לא מצליחים לשמור על יציבות, חשוב לקחת גם אותם למומחה ולערוך בדיקה.

פלטפוס ומדרסים

סיבה מרכזית שמובילה לצורך במדרסים בקרב ילדים היא פלטפוס. במידה שהילד סובל ובמידה שלא נעשה אבחון ולא הותאמו לו מדרסים באופן אישי, הוא עשוי לסבול עוד יותר בהמשך.

אם הילד אכן סובל מפלטפוס, חשוב לטפל בבעיה בהקדם. המדרסים יסייעו לילד לשמור על יציבה תקינה, ללכת בצורה נכונה ואף יביאו לשיפור בפלטפוס. כדי לדעת האם אכן חל שיפור במצב, יש לערוך בדיקה מדי תקופה, במידה שעולה צורך בביצוע שינוי כלשהו במדרסים, יש לעשות זאת.

באיזה גיל כדאי לבדוק את הנושא?

רצוי מאוד לערוך את הבדיקה בגיל מוקדם, בצורה זו יהיה ניתן לדעת האם היציבה של הילד תקינה. אם היציבה אינה תקינה בגיל צעיר, עשוי הילד להמשיך לסבול מיציבה שאינה תקינה בהמשך חייו. זה אולי עשוי להפתיע, אך במידה שעולה צורך בכך, רצוי להתאים לילד מדרסים כבר מגיל 4. בשנים המוקדמות של חייו של הילד כפות רגליו גמישות ורכות, כך שהרבה יותר קל לתקן בעיות בשלבים אלו. כדי שהמדרסים ישרתו את המטרה, חשוב לערוך בדיקה כל מספר שנים ולוודא שהמדרס מותאם לצרכים של הילד ולמבנה של כפות רגליו.

כפי שניתן להבין, ישנה חשיבות רבה להתאמת מדרסים כבר בשלבים המוקדמים של החיים. באמצעות מדרסים שמותאמים למבנה כפות הרגליים, למצבו של המשתמש ולצרכיו, ניתן לטפל בבעיות הקיימות ולמנוע בעיות בעתיד.

במידה שאתם מעוניינים להתאים לילדכם מדרסים איכותיים ועמידים, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו – "אלפא מעבדות מדרסים" ולקבל שירות מקצועי, אמין ומותאם אישית לצרכים של ילדכם.

כדי להבטיח התאמה מדויקת לצרכים השונים של לקוחותינו, אנו משתמשים בסורק לייזר מתקדם. באמצעות הסורק אנו יודעים כיצד לבנות את המדרס היעיל והנכון ביותר עבור הלקוח. לאחר ייצור המדרסים אנו ממשיכים ללוות את לקוחותינו ועורכים פגישות מעקב כדי לבחון את ההתקדמות.

 אם אתם מעוניינים לקבל את שירותינו או לשאול שאלה, אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר!