יתרונות בריאותיים בשימוש במדרסים

להימצאותם של המדרסים בנעליים יש חשיבות רבה לאור האפקט הרב הנובע מהשימוש בהן, היוצר הטבה מהותית בבעיות רפואיות ספציפיות בכפות הרגליים.

המדרסים מיטיבים את מצב היציבות של האדם, משפרים את מצב מנח הרגל ויוצרים זעזועים מינוריים עקב בולמי הזעזועים. הם מומלצים לכל מי שקיימת אצלו בעיה כמו קשת ארוכה וגבוהה או פלטפוס.

בשנים האחרונות המודעות לנושא המדרסים גברה. גם ההנהלות של קופות החולים הבינו כי מדובר בנושא טיפולי ולכן הן מממנות חלק מהעלויות, כדי להקל על הציבור.

יתרונות בריאותיים בשימוש במדרסים

קיימים כמה סוגי מדרסים אשר לכל אחד מהם מטרה אחרת. אחדים יוצרים עיסוי במהלך כל ההליכה דבר המתאים לאנשים אשר הולכים מרחקים ארוכים או עומדים לאורך פרקי זמן ארוכים. מדרסים אחרים מאובזרים במגנט בעלי השפעה ואחרים אשר מעניקים גובה לנעליים.

המדרסים הם פתרון מצוין עבור אלו הסובלים מכאבים שונים בכף הרגל עקב דורבן, נקע או דלקת ולחלופין עבור מטופל שיש לו בעיות שונות בקרסול או בברך.

לקוחות הסובלים מרגליים נפוחות או עייפות ייהנו משיפור ניכר בתחושתם, כך גם בעלי רגליים פצועות עקב ההשלכות של מחלת הסוכרת.

נוחות לכף הרגל

מטרת המדרסים היא להפחית ולהקל על מי שסובל מכאבים ברגליים בעיקר בסוף היום לאחר יום שלם של התרוצצויות שבהן הרגליים עובדות די קשה. המדרסים מאפשרים שיפור משמעותי בשיווי המשקל של הגוף, ביציבות ובמנח הרגל ולכן הם יוצרים נוחות מהותית בכף הרגל.

חולים בעלי מנח רגל שאינו תקין סובלים מעובדה זו, מנח זה גורם להם לחוסר יציבות ובעיקר לאי נוחות. הדבר נובע מכמה סיבות כאשר הנפוצות מבניהן הן קשתות ברגליים או בעייתיות בתצורה של כף הרגל. המדרס הוא הגורם המאזן את כפות הרגליים וכך יוצר הטבה משמעותית ביציבותו של כל הגוף. עקב כך אנשים רבים מעדיפים לרכוש מדרסים כדי ליהנות משיווי משקל תקין שימנע נפילות דבר המועיל גם לספורטאים.

בולמי זעזועים במדרסים

הדגמים המובילים של המדרסים כוללים גם בולמי זעזועים. מטרתם היא להפחית מעוצמתן של הליכות מרובות או קפיצות. בולמי הזעזועים מאפשרים נחיתה רכה יותר ללא השפעה לטווח הארוך העלולה ליצור גם נזקים עבור מי שעוסק בהרבה פעילות כמו ספורטאים וחיילים שסובלים מכאבים בגב, בברכיים ובקרסוליים.

גם המפרקים וחוליות עמוד השדרה סובלים מהזעזועים ולכן המגמה היא למנוע נזקים בלתי הפיכים. שימוש במדרסים בעלי בולמי זעזועים מפחית את העומס על האיברים הללו דבר המוביל להפחתה בכאבים כתוצאה מכך.

יתרונות של המדרסים עבור חולי סוכרת

חולי הסוכרת המשתמשים במדרסים סובלים פחות בנושאים כמו נפיחות ועייפות של הרגליים ובנוסף לכך, המדרסים מאפשרים זרימת דם תקינה המגיעה לכפות הרגליים. פעולה זו מונעת פצעי לחץ ופצעים אחרים בכף הרגל אשר זמן ההחלמה שלהם הוא ארוך מאד. כשקיימים כבר פצעים, הדם יסייע בהחלמתם המהירה.

בעיות שונות בכף הרגל

בין היכולות של המדרסים גם העובדה שהם מונעים שלפוחיות ויבלות בכף הרגל, כמו כן מונעים נקע ברגל.
לבעלי מום מולד ברגל או בעיה שהתפתחה עם השנים, המדרסים מסייעים גם באופן המנח של עצמות כף הרגל.