מדרסים בשירות הטיפול בפריצת דיסק

הרקמה הג'לטינית שצורתה מעוגלת והיא ממוקמת בין כל שתי חוליות בעמוד השדרה מכונה "דיסק". החומר הג'לי בדיסק תפוס על ידי רקמות שמונעות ממנו לזלוג, אך כאשר מתבצעת תנועה עם הגב עמוד השדרה מתעקם בהתאם לתנועת הג'לי שמגן על החוליות.

עם זאת, בהפעלת לחץ גבוה על החוליות – כמו למשל בגלל הרמת משאות כבדים או פעילות ספורטיבית לא מבוקרת – מתחילים להיווצר קרעים מיקרוסקופיים ברקמות שמגנות על הג'לי. עם הזמן ואם הלחץ ממשיך, הקרעים גדלים ונוצר "בלט דיסק".

כך בלט דיסק הופך לפריצת דיסק

בליטה קטנה מהרקמות החיצוניות היא מצב לא אידיאלי שכרוך בחוסר נוחות. בתוך כך, הסכנה העיקרית היא מפני הזנחה שתביא לכדי פריצת דיסק.

פריצת הדיסק נגרמת אפוא עקב היחלשות הרקמות שגורמות לבלט לגדול עם הזמן. במילים אחרות, בפריצת דיסק הבלט גדל עד שהוא מגיע לגודל שבו הוא מתפוצץ, נוצר קרע בדיסק והג'לי שאמור להיות מוגן בתוך הרקמות ובין החוליות נוזל החוצה. במקביל, הלחץ על העצב גובר ואיתו כמובן גם הכאב.

מה גורם לפריצת דיסק?

מטופלים שמגיעים לאלפא מעבדות מדרסים לאחר שתרופות וטיפולים אחרים לא עזרו להם להתמודד עם פריצת דיסק לא תמיד מבינים מדוע זה בכלל קרה. אנו מסבירים שהגורמים העיקריים לפריצת דיסק הם עומס רב וממושך על חוליות הגב התחתון, לכן הפתרון צריך להיות מותאם לתסמינים, למשקל הגוף ולצורת כף הרגל של המטופל. על בסיס הפרמטרים האלו אנו מייצרים מדרסים בהתאמה אישית ואף עוקבים אחר תהליך הריפוי תוך שינוי של גובה המדרסים וצורתם.

החשיבות של טיפול בפריצת דיסק

הזנחה של בלט דיסק מעלה את הסיכוי לסבול מפריצת דיסק ומומלץ לזהות מוקדם את התסמינים על מנת להתמודד עם שורש הבעיה. יתרה מזאת, התפתחות של פריצת דיסק הממוקמת בחוליות התחתונות עלולה לגרום לכאבים בגב התחתון ולהקרין כלפי הרגליים.

במצב כזה קיימת בדרך כלל גם תחושת נימול או שריפה ברגליים ובעיקר מהמותן ועד הקרסול, אוף אף עד אצבעות כף הרגל. תופעות אלו נגרמות עקב לחץ על העצב שיוצא מעמוד השדרה – ובמקרים רבים ניתן למנוע את כולן באמצעות מדרסים.

למה להשתמש במדרסים לטיפול בכאבים?

מדרסים מורידים את העומס מהגב על ידי תמיכה נכונה ופיזור לחצים באופן שווה. הם מפחיתים את הלחץ על החוליות שממוקמות בגב התחתון, משפרים את יכולת בלימת הזעזועים של כפות הרגליים ומפחיתים עומס שמופעל בדרך כלל על הגב תוך כדי תנועה. כמו כן, יציבה לא תקינה שמקורה בבעיות בכפות הרגליים תתבטא גם היא באזור הגב וגם כאן למדרסים יש יתרון משמעותי בהשוואה לאלטרנטיבות.

אנחנו יכולים להיות הגב שלך

באלפא מעבדות מדרסים ישמחו לתאם עבורך פגישת ייעוץ לא מחייבת עם מומחים בעלי שם.

אנו נתאם עבורך תכנית טיפולים אישית להתמודדות עם פריצת דיסק ונשמח כבר עכשיו לשמוע ממך במספר הטלפון 074-70-25-136.