מדרסים לפלטפוס בדרגות חומרה שונות

מהו פלטפוס והאם יש הבדל בין פלטפוס מולד ופלטפוס נרכש? איך מטפלים בפלטפוס? מה התפקיד של מדרסים עבור אנשים שסובלים ממנו?

פלטפוס הוא מושג רפואי שמתאר קשת אורכית שטוחה בכף הרגל. תפקיד הקשת האורכית הוא לחבר את העקב לכריות הרגל, אך כאשר היא שטוחה נוצר מצב שבו מרכז כף הרגל אינו מורם מהקרקע. זה גורם לפיזור לא מדויק של עומסים על כף הרגל, ליציבה לא נכונה ולכאבי גב תחתון. הפתרון לפלטפוס יכול להיות מדרסים ובשביל זה צריך להתאים אותם לדרגת החומרה הקיימת.

אצלנו המדרסים הם רק חלק מהטיפול

באלפא מעבדות מדרסים יודעים שבשביל לטפל בפלטפוס שלך צריך להשקיע זמן ומשאבים – ומוכנים להעמיד לרשותך צוות מנוסה בליווי אישי.

הבדלים בין סוגי פלטפוס

מבנה כף הרגל של תינוקות שטוח כי הקשת האורכית בכף הרגל ממשיכה להתפתח עד גיל 15-18. המשמעות היא שפלטפוס לכאורה מולד עוד עשוי להשתנות ולהתפתח לאורך שנות ההתבגרות עד לכדי מצב של קשת נייטראלית ותקינה בגיל מבוגר. לחילופין, פלטפוס נרכש מתפתח באופן לא טבעי וכתוצאה מפציעה בכף הרגל, מחלה, פגיעה נוירולוגית ועוד.

קביעת דרגת החומרה להתאמת מדרסים לפלטפוס

הטיפול בפלטפוס מחייב בניית מדרסים לפי תבנית מדויקת. את התבנית בונים בהתאם לדרגת החומרה של הפלטפוס ולפי פרמטרים כגון מידת הדפורמציה, מידת הנוקשות שלה וסוג הדפורמציה בכף הרגל. כמו כן, בחלק מהמקרים יש קשר בין התפתחות פלטפוס לבין פתולוגיה של שריר מסוים ברגל וצריך להתייחס לזה כאשר בונים מדרסים.

אלפא מעבדות מדרסים – הולכים בשבילך כל הדרך

באלפא מעבדות מדרסים מאמינים שכפות הרגליים הן הבסיס לגוף האדם. לפיכך, אנו מחכים לפנייתך במספר 074-70-25-136 עם מדרסים לפלטפוס וטיפול ייחודי עד לריפוי מלא.