כאבים באגן עלולים להופיע על רקע סוגים שונים של בעיות רפואיות. בין היתר, אצל אנשים שאינם מבוגרים יכולות בעיות באגן להיגרם על רקע בעיה מולדת, תאונה, טראומה, עקמת בעמוד השדרה, מחלת פוליו, שיתוק מוחין ועוד.

איך בנוי האגן?

האגן בנוי משלוש עצמות: מאחור נמצאת עצם העצה שנקראת Sacrum והיא למעשה חיבור גרמי קשיח של חמש חוליות העצה שמספרן S1-S5. בקצה התחתון שלה נמצאות שלוש עצמות הזנב, Coccyx 1-3 ומשני צדי עצם העצה נמצאות שתי עצמות הכסל – Ilium. כמו כן, עצמות האגן מחוברות ביניהן בעזרת מערכת רצועות חזקה שמאפשרת מצד אחד את יציבות המבנה, אך מצד שני גם תנועת החלקה מינימאלית.

כך מזהים את הצורך במדרסים

לרוב האנשים אין גפיים תחתונות זהות אלא רגל אחת קצר יותר מהשנייה, בדרך כלל בחצי ס"מ בממוצע. במקרים כאלה, בעיות באגן כמעט לא נראות לעין ואינן באות לידי ביטוי בכאב פיזי. מנגד, כאשר ישנה א-סימטריה גדולה יותר הבעיה עלולה להימשך ולהחמיר עם הזמן. נסיבות אלו כבר גורמות לכאבים באזור האגן ומחייבות טיפול באמצעות מדרסים.

למה להשתמש במדרסים?

מדרסים עם הגבהה לרגל אחת, בהתאם לגובה ההפרש בין הגפיים התחתונות, מספקים את הפתרון היעיל והאפקטיבי ביותר עבור כאבים באגן. המדרסים לא רק פותרים את בעיית הכאבים, אלא גם את בעיית האסתטיקה שנגרמת בגלל הקיצור ולכן הם מומלצים עבור גברים ונשים בטווח רחב של גילאים.

כאבים באגן בגלל לפלטפוס

יש להביא בחשבון מקרים שבהם מבנה כף הרגל הוא זה שגורם לכאבים באגן. במבנה של פלטפוס למשל הרגל ניצבת עקום ואף נוטה פנימה, מה גם שלא תמיד הפלטפוס בין הרגליים הוא אותו דבר – ולכן יש רגל שנוטה פנימה יותר מהשנייה. זה גורם שוב לחוסר איזון, ללחצים ברגליים ובאגן, לזווית לא רצויה של האגן ולהיווצרות כאבים כתוצאה מחיכוכים בין העצמות. במקרים אלו הפתרון המומלץ הוא שוב מדרסים שמותאמים באופן אישי לצרכי המטופל ומלווים אותו עד לריפוי מלא.

מדרסים לסובלים מהולפוס וכאבים באגן

מדרסים מתאימים לכאבים באגן שנגרמים בגלל מבנה כף רגל הידוע בשם הולפוס. את מבנה כף הרגל הזה ניתן לזהות באמצעות קשת גבוהה, שגורמת לרגל לנטות כלפי חוץ. הזווית השונה ברגליים והעובדה שרגל אחת נוטה החוצה יותר מהשנייה גורמים שוב לחוסר איזון וללחצים במקומות שונים, כולל באגן. המדרסים מתקנים את הזווית הנטויה ומשמשים כאלטרנטיבה לכדורים ותרופות שמתמקדים בסימפטומים ולא בשורש הבעיה.

התיק הרפואי שלך נפתח עכשיו

באלפא מעבדות מדרסים מתמחים בהתאמת מדרסים למבנה כף הרגל שלך ומאמינים שמדובר בטיפול ולא במוצר. לפיכך, אנו בונים עבורך תיק ליווי רפואי ועורכים ביקורות תקופתיות עד שהכאבים באגן יחלפו. באלפא מעבדות מדרסים מזמינים אותך כבר עכשיו להשאיר פרטים באתר ומתחייבים לעמוד לרשותך בהקדם.