מהו גיד הפלנטר פסיה?

גיד פלנטר פסיה נמצא בכף הרגל ומחבר בין עצמות המסרק לעצם העקב, אך מתיחה שלו עלולה ליצור דלקת. הדלקת גורמת לכאבים במהלך הליכה, עמידה ממושכת או אפילו כאשר עולים על המיטה והולכים לישון לאחר פעילות יומית. כמו כן, סיבות אחרות לדלקת בגיד פלנטר פסיה הן מנח כף רגל לא נכון, פעילות ספורטיבית מאומצת ותנועה לא נכונה.

מה עושים כדי להתמודד עם הדלקת?

הפתרון היעיל ביותר לדלקת בגיד פלנטר פסיה הוא לגרום לו להיות מעוגל ולא מתוח. את הפתרון הזה משיגים על ידי תמיכה בקשת, היות וברגע שמבצעים הגבהה באזור הקשת – הנקודות המחברות בין קצוות הגיד קרובות יותר, הגיד כולו הופך להיות קשתי ולא מתוח והדלקת עוברת תהליך טבעי של ריפוי והחלמה.

החסרונות של כדורים ופיזיותרפיה

רבים מגיעים אלינו באלפא מעבדות מדרסים לאחר שטיפולים אחרים בדלקת בגיד פלנטר פסיה לא זכו להצלחה. אנו מסבירים זאת בכך שכדורים ופיזיותרפיה לא עוזרים, היות שמדובר במתיחה בגיד. יתרה על כך, הכינוי "דלקת פלנטרית" אף הוא לא תמיד מייצג נאמנה את התופעה וצריך לבחון על ידי בדיקה קצרה האם אכן מדובר במתיחה או בכאבים שמקורם אחר.

הקשר בין מיקום הכאב לאופי הטיפול

התאמה אישית של מדרסים מתבצעת אצלנו על בסיס פרמטרים של משקל גוף המטופל, מבנה כף הרגל והתסמינים שעליהם הוא מתלונן. בתוך כך, אנו מבינים שבמקרה של מדרסים לדלקת בגיד פלנטר פסיה יש חשיבות למיקום הכאב. מיקום הכאב חשוב לריפוי כי מדרסים לכאב בחלק האחורי, האמצעי או הקדמי של הגיד מיוצרים כל אחד בצורה שונה.

היתרונות של חומר בר שינוי לייצור מדרסים

כמו כן, שיטת הטיפול שלנו כוללת תמיכה בקשת ולעיתים תמיכה גבוהה יותר מהקשת של המטופל כדי להוריד את הלחץ. רק לאחר הריפוי אנו מחזירים את הקשת למצב המתאים ופותרים את הבעיה.

הגבהות והנמכות או חורים במדרסים באזורים אסטרטגיים

ייתכן מצב שהתמיכה בקשת תלחץ על הגיד ותגביר את הכאב. במקרים אלו אנו נותנים תמיכה לקשת בגובה הרצוי אך יוצרים "חור" לאורך המדרס במיקום שנמצא תחת גיד פלנטר פסיה. כך מצד אחד אנו משיגים את התמיכה בקשת והגיד נשאר קשתי כדי שהלחץ יתפזר באופן שווה, בעוד מצד שני אין לחץ על הגיד והוא לא כואב. בכל מקרה, חשוב שהמדרס יהיה עשוי מחומר חזק ושניתן יהיה לבצע בו שינויים כגון הגבהות, הנמכות או כאמור חורים באזורים אסטרטגיים.

התאמה אישית לרגל שלך

אנו מייצרים מדרסים בהתאמה אישית ומחומר בר שינוי. השימוש בחומר בר שינוי מאפשר לנו לשנות את מידת ההגבהה ואת צורת המדרס תוך כדי הטיפול כי מבחינתנו – מדרס הוא לא מוצר רגיל אלא טיפול משנה חיים – ובחיוג למספר 074-70-25-136 נוכל להתאים אותו גם עבורך.