לחץ גבוה ותדיר על העקב עלול לגרום לכאבים. במצב כזה של לחץ העקב יורדת כלפי מטה, נוצרת הסתיידות של העצם ומהלחץ של השפיץ ההסתיידותי אף נוצרת דלקת. למעשה, הכאבים מורגשים כאשר דורכים על העקב ולכן העלאת העומסים באופן קיצוני על כף הרגל מגבירה את הסיכון לפתח דורבן.

גורמי סיכון לכאבים בעקב

הסיבה העיקרית לכאבים בעקבים היא מבנה כף רגל שמונע פיזור אחיד ותקין של העומסים. כף רגל שטוחה או קשת גבוהה גורמים ללחצים ועומס יותר באזורים שונים, עד למצב שבו העומס גורם כאמור להסתיידות העצם ולתהליך דלקתי. מנגד, החדשות הטובות הן שאפשר לטפל בכאבים באמצעות מדרסים.

היתרונות של מדרסים לטיפול בכאבים בעקבים

מטופלים שסובלים מכאבים בעקב יכולים להגיע לאלפא מעבדות מדרסים ולעבור אבחון מקצועי. מטרת האבחון היא להתאים את המדרסים למשקל הגוף, למבנה כף הרגל ולתסמינים שעליהם המטופל מתלונן. אנו משתמשים בציוד משוכלל ומתקדם על מנת לבצע הדמיה תלת ממדית של כף הרגל ובחומרים חזקים וברי שינוי לייצור המדרסים עצמם. כל אלו יחד מאפשרים לנו להשתמש במדרסים כטיפול ולא כמוצר ולהציע מעקב רפואי עם ערך מוסף.

הורדת לחץ מהעקב באמצעות שינויים במדרסים

היתרון הגדול ביותר של שימוש בחומר בר שינוי כדי לייצר את המדרסים שלנו מתבטא בגמישות ובוורסטיליות. קודם כל, מי שסובל מכאבים בעקב צריך מדרס עם תמיכה חזקה וקשת גבוהה על מנת להוריד לחץ מהעקב. עם זאת, בשלב הראשון התמיכה אינה גבוהה במיוחד כי אחרת המטופל לא יוכל להשתמש במדרס. לכן אנו מתחילים עם תמיכה מתונה ולאחר תקופת הסתגלות קובעים פגישת מעקב. בפגישה אנו מגביהים את הקשת של המדרס מעט יותר, ממתינים לעוד תקופת הסתגלות נוספת ומבצעים עוד הגבוהה – כך לפי הצורך ועד להחלמה.

ליווי אישי ומקצועי תחת קורת גג אחת

כאבים בעקבים פוגעים בצורה אנושה באיכות החיים ומנטרלים כמעט לגמרי את היכולת לבצע פעילות גופנית, לשמור על אורח חיים בריא ולהשתתף באימוני כושר. אצלנו באלפא מעבדות מדרסים מלווים כל מטופל ברגעים הקשים של התמודדות עם כאבים בעקבים ומקצים עבורו צוות ייעודי שנותן יחס אישי. כמו כן, המטופל נדרש להגיע בהתחלה כל 3-6 שבועות למעקב ולאחר מכן ניתן להגיע כל חודש חצי עד חודשיים.

בדיקת לייזר ללחצים – גם אחרי שהבעיה נפתרת

לאחר שנפתור עבורך את הבעיה שבגללה הגעת לאלפא מעבדות מדרסים, נוכל לתאם עבורך מפגשים נוספים אחת לכמה חודשים בלבד. מטרת המפגשים הללו היא לבדוק את מצב המדרס ואת הצורך באיזון או חיזוק, כמו גם לבצע את בדיקות הלייזר ללחצים. בכל מקרה, אנו נדאג לייצר עבורך תכנית טיפולים מסודרת ולעדכן אותך בהתקדמות כדי שהכאבים לא יחזרו. כל שנותר לך כעת הוא להשאיר פרטים באתר ונציגינו יחזור אליך בהקדם.