כאבים בכריות ועור קשה – טיפול על ידי מדרסים

החלק של סוליית כף הרגל בין האצבעות לבין הקשת ומתחת לראשי עצמות המסרק מכונה "כרית כף הרגל". כאשר מבנה כף הרגל מתאפיין בקשת גבוהה שגורמת להפעלת לחץ על הכריות והעקב, החלק הזה עלול להתחיל לכאוב. כמו כן, כאבים בכריות מלווים בדרך כלל בהתפתחות של עור קשה ומטריד. העור הקשה מתפתח על ידי הגוף כתגובה טבעית וכניסיון להגן על האזור הרגיש מפני הלחץ שמופעל עליו. עם זאת, השילוב בין כאבים בכריות ועור קשה מחייב מעורבות של אנשי מקצוע וטיפול על ידי מדרסים.

קהל היעד של טיפול באמצעות מדרסים

החדשות הטובות הן שניתן לטפל בכאבים בכריות ועור קשה מכל הסוגים באמצעות מדרסים. שימוש נכון, הדרגתי ומקצועי במדרסים מונע את הכאבים בכריות ואת העור היבש בלי קשר לשאלה מה גרם להם מלכתחילה. כתוצאה מכך, הטיפול במדרסים מומלץ הן עבור מטופלים שסובלים מכאבים בכריות ועור קשה בגלל מבנה כף רגל עם קשת גבוהה והן עבור נשים שסובלות מהתופעה בגלל נעילת נעלי עקב.

הגבהה מלאכותית לפיזור עומסים טבעי

מבחינה אנטומית, הטיפול בכאבים בכריות ועור קשה מבוסס על הגבהה ייעודית בתוך המדרס. באמצעות מדרסים לטיפול בעור קשה ניתן לבנות כחלק אינטגרלי מהמדרס הגבהה מיוחדת: ההגבהה מפחיתה את הלחץ על המקום שבו כבר התפתח עור קשה והיא ממוקמת בנקודה שלפני החלק הכואב כדי למנוע לחצים. למעשה, ההגבהה מייצרת באופן מלאכותי חלוקה טובה יותר של העומסים על כף הרגל וכך היא מונעת גם את הכאבים וגם את ההתפתחות של העור הקשה.

איך מדרסים מונעים עור קשה?

המדרסים מפחיתים בהדרגה את הלחץ שנוצר על הכריות וכך העור הקשה חולף לאחר תקופה מסוימת. התנאי היחיד לטיפול כזה בעור יבש הוא שימוש במדרסים שמיוצרים מחומר דו-שלבי: חומר פולי-פרו ופולימר מוקצף ובולמי זעזועים. בנוסף, יש להקפיד על הגבהות בכמה שלבים ובכמה צורות – הן בהגבהה לקשת והן בהגבהה לפני האזור הכאוב – ועל דיוק כירורגי לשיפור יעילות המדרסים.

חשיבות הדיוק בבניית מדרסים

הדרך היחידה לנצל את היתרונות של טיפול בכאבים בכריות ועור קשה על ידי מדרסים היא להקפיד על רמת דיוק גבוהה. רמת הדיוק חשובה כי כל סטייה של מילימטר אחד במיקום של ההגבהה במדרס עלול לגרום לכאב מיותר וחזק יותר.

באלפא מעבדות מדרסים יבדקו עבורך את מקור הכאב. במידה והכאב הוא גם בססמואידיס וגם באחת או יותר מעצמות המסרק, הטיפול בססמואידיס לא יפתור את הבעיה ויש צורך במיקום ההגבהות גם לפני העצם וגם לפני עצמות המסרק הכואבות. בכל מקרה, אנו מתחייבים ללוות אותך באופן אישי ואיתנו הרגליים והגב שלך נמצאים בידיים טובות. מומלץ לתאם כבר עכשיו תכנית טיפולים מסודרת ולהיפטר מהכאבים בכריות ומהעור הקשה.