דורבן – למה זריקות וכדורים לא פותרים את הבעיה?

התסמינים העיקריים של דורבן הם תחושת עקצוץ, חוסר נוחות בעקב וכאב חד בכל דריכה על הרגל. אלו סימפטומים שמחמירים אחרי מנוחה או הליכה ועמידה, אך הם משותפים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. יתרה על כך, הבעיה האמיתית היא שרוב הזריקות והכדורים לא פותרים את הבעיה אלא רק מעלימים את התסמינים. זהו טיפול סימפטומטי שלא מתמודד עם הסיבות לדורבן ולכן אי אפשר לצפות ממנו להביא לשיפור באיכות החיים של הסובלים מהתופעה.

הקלה לטווח קצר בלבד

זריקות וכדורים מקלים על הבעיה לטווח קצר וכך גוררים השלכות ונזקים לטווח הארוך. ראשית, תלות בזריקות ובכדורים עלולה לפתח התמכרות והיא מסוכנת עבור גברים ונשים צעירים. שנית, יש המון מבוגרים שסובלים מדורבן אך לא יכולים להקל על הסימפטומים בעקבות שימוש בזריקות ובכדורים, כי חלקם מתנגשים עם תרופות אחרות שהם נוטלים. כמו כן, אנשי מקצוע לא ממליצים על שימוש יתר בזריקות ובכדורים וזאת עוד לפני שמביאים בחשבון את חוסר התוחלת שלהם.

זריקות וכדורים אחרי ניתוחים

עוד בעיה שמאפיינת את הניסיון להתמודד עם השכיחות הגבוהה של דורבן באוכלוסייה היא להמליץ על ניתוחים. למעשה, לא פעם מתבצעים סוגי ניתוחים וטיפולים שלא מצליחים וחלקם אף מחמירים את הסימפטומים. יש גם מקרים שבהם המטופלים מקבלים מרשם לזריקות וכדורים שאמורים לכאורה לטפל בבעיה, בעוד בפועל מה שקורה הוא התמקדות בתסמינים שעל פני השטח בלבד.

היתרונות של מדרסים

האלטרנטיבה המומלצת לתלות בזריקות ובכדורים שלא פותרים את בעיית הדורבן אלא רק מסתירים אותה היא התאמה אישית של מדרסים. בעזרת מדרסים ניתן להגביה את כף הרגל, לצמצם את העומס שמונח על העקב ולהביא לשיפור דרמטי באיכות החיים. הטיפול במדרסים מתמודד עם מקור הבעיה ובמקביל הוא מצמצם את הסימפטומים והכאב. בנוסף, למדרסים אין תופעות לוואי, אפשר להשתמש בהם בכל גיל והם מומלצים גם עבור אנשים שעוסקים בספורט מקצועני או בפעילות גופנית כתחביב.

שימוש נכון במדרסים

לא כל מדרס יכול להתאים לטיפול בדורבן. הדבר החשוב ביותר הוא לבצע התאמה אישית של המדרסים למבנה כף הרגל, לייצר אותם מחומרים מתקדמים שמסוגלים לפזר את העומסים ולעקוב במשך זמן מסוים אחר קצב ההתקדמות. בתוך כך, החלק של המעקב הרפואי הוא החשוב ביותר כי בעזרתו ניתן לבצע התאמות ושינויים במדרסים. השינויים מאפשרים להתאים את המדרס למצב הנוכחי של כף הרגל והם מטפלים בבעיית הדורבן מהשורש – תרתי משמע.

כל הסיבות לטפל בדורבן אצלנו

טיפול בליווי אישי מצד המומחים של אלפא מעבדות מדרסים הם מה שחיכית לו על מנת להפסיק לסבול מדורבן. אנו נייצר עבורך מדרסים בהתאמה אישית ונלווה אותך עד להחלמה מלאה. כל שנותר לך לעשות כעת הוא להשאיר פרטים באתר ונציגינו יחזרו אליך בהקדם.