מה הגורמים לכאבים בכריות ועור קשה בכף הרגל

עור קשה בכף הרגל נוצר בעיקר בגלל לחץ גבוה וחלוקת עומסים לא תקינה. עור קשה שכיח אצל אנשים עם מבנה כף רגל עם קשת גבוהה וכאשר הלחץ מתמקד בכריות ובעקב, מה גם שאלו הסיבות לכאבים חדים באזור הכריות והאצבעות.

כמו כן, גורמים נוספים לכאבים בכריות ועור קשה קשורים לנעילת נעלי עקב אצל נשים ואפילו למקרים שבהם משתמשים בנעליים עם הגבהה קלה של סנטימטרים בודדים בלבד. זה גורם באופן אוטומטי לדריכה חזקה ובלחץ גבוה יותר על הלחץ הקדמי ומגדיל את הסיכוי לסבול מכאבים בכריות ועור קשה.

עור קשה כתגובה טבעית של הגוף

לא רבים יודעים זאת, אך העור הקשה מופיע באזור כף הרגל בגלל תגובה טבעית של הגוף. הגוף מפתח את העור הקשה כדי להגן על עצמו ועל מנת למנוע פגיעה בעצמות או בכלי דם רגישים.

במילים אחרות, הגוף מעבה את העור וכך מגן על החלקים הפנימיים באותה נקודה. תגובה טבעית זו של הגוף אומנם מעידה על תקינות של המנגנון הביולוגי והחיסוני, אך היא מלווה בתופעות לוואי אסתטיות ופיזיולוגיות.

שכיחות כאבים בכריות ועור קשה באוכלוסייה

קיים קשר גנטי מסוים בין הורים לילדים שסובלים מכאבים בכריות ועור קשה. בראש ובראשונה, לחץ גבוה שמופעל על הרגל בגלל קשת גבוהה מופיע בשכיחות גבוהה אצל הורים וילדים. חוץ מזה, יש אנשים שסובלים ממבנה לא תקין של כף הרגל בדיוק כמו ההורים שלהם. השאלה החשובה היא לפיכך מה עושים על מנת לחלק את העומסים מחדש ולצמצם את גורמי הסיכון.

כאבים בכריות ועור קשה

האם יש קשר בין עור קשה להיגיינה?

אי אפשר להתעלם מהאופן שבו היגיינה לקויה באזור כף הרגל גורמת להצטברות של עור קשה. גם כאן העור הקשה הוא תוצאה של תגובה טבעית, אך לא בגלל הלחץ המופעל על כף הרגל אלא בגלל השחיקה בעור.

מנגד, עור קשה שנוצר על כף הרגל בגלל היגיינה לקויה חולף במהירות באמצעות חומרי הזנה ולחות. מנגד, עור קשה שמופיע יחד עם כאבים בכריות ולא חולף גם לאחר מנוחה ממושכת מעיד על בעיה חמורה יותר.

הסכנה הכרוכה בהזנחת עור קשה

כאבים בכריות ולאחר מכן עור קשה גוררים שורה ארוכה של תופעות חמורות באזור כף הרגל. לפני הכל, הזנחה של העור הקשה והיעדר טיפול גורמים לעצמות המסרק לרדת למטה ויוצרים לחץ באזור הנפילה. נוסף על כך, בהמשך עלולה כל דריכה על כף הרגל לגרום כאבים חמורים במקום הרגיש.

כאן בשביל הרגליים שלך

באלפא מעבדות מדרסים מעניקים טיפול לכאבים בכריות ועור קשה בכף הרגל. נציגינו יכולים להרכיב עבורך תכנית טיפולים בהתאמה אישית ולבצע מעקב צפוף עד לריפוי מלא.

נשמח לפגוש אותך לשיחת ייעוץ ללא התחייבות ואנו מחכים לשמוע ממך כבר עכשיו במספר הטלפון 074-710-74-35.